ضایعات آنلاین
ضایعات آنلاین
d9b1bafce809e808bd652137a914dc59 - سیگنال جدید افزایش قیمت خودرو در بازار

سیگنال جدید افزایش قیمت خودرو در بازار

هفته گذشته در شرایطی افزایش قیمت انواع خودرو و به ویژه پراید خبرساز شد که بازارهای طلا و ارز ریزش داشتند.

افزایش عجیب قیمت خودرو که برای برخی مدل‌های پراید تا ۵ میلیون تومان هم رسید، در شرایط تعطیلی بازارها با مصوبه ستاد کرونا رقم خورد.

حالا اما خودروسازان سیگنال جدیدی برای افزایش دوباره بهای خودرو به بازار مخابره کرده‌اند. آنها می‌گویند که قطع برق تولید خودرو را کاهش داده و پرهزینه‌تر کرده است.

قطعه‌سازان اعلام کرده‌اند که به دلیل ۶ ساعت قطع روزانه برق ۲۰ درصد به هزینه تولید اضافه شده و قطعه‌سازان ۳۰ درصد از برنامه تولید عقب ماندند.

رضا رضایی، تولیدکننده قطعات خودرو گفته است که امسال نه تنها هزینه تولید افزایش قابل توجهی داشته که در صنعت قطعه‌سازی ماشین‌آلات صنایع با برق کار می‌کنند و وقتی مواد اولیه در این دستگاه‌ها وجود دارد و برق به ناگهان قطع می‌شود، مواد به ضایعات تبدیل می‌شود و در شرایط رشد قیمت نهاده‌های تولید، ضرر زیادی روی دست تولیدکننده باقی می‌گذارد که در نهایت افزایش ضایعات، قیمت تمام شده تولید را بالا می‌برد.

همچنین اینکه باعث افزایش خودروهای ناقص کف کارخانجات خواهد شد.

بر اساس صورت مالی منتشر شده در بورس، خودروسازان در سال ۹۹ بیشتر از ۸۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته ثبت کرده‌اند و شمار خودروهای سواری تولید شده در این سال هرچند اندکی نسبت به سال ۹۸ افزایش داشته و به حدود ۸۰۰ هزار دستگاه رسیده است اما این میزان تولید همچنان با تولید سال‌های قبل از تحریم که بیشتر از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال بود فاصله دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.